Otázky a odpovede

Často sa hovorí a píše o tom, ako vlasom škodí leto – slnko, more, piesok na plážach. O tom, aký vplyv má na vlasy zima – mráz, vlhko, vietor, sa často nehovorí. Prečo je to tak? Škodí zima vlasom menej ako leto?

Kaderníctvo Hairline: S velkou pravdepodobnosťou áno. To, čo vlasy vyčerpáva, je teplo a iné ako prirodzené pH. Okrem toho aj mechanické vplyvy. Týmto všetkým kumulovane disponuje leto: teplo v podobe UV - slnečné žiarenie a teplota - potíme sa, produkujeme prirodzene o.i. NaCl, podobne ako vystavujeme vlasy pôsobeniu napríklad mora - slanej vode... To všetko sú faktory, ktorým v našich klimatických podmienkach vlasy v zime nevystavujeme.

Aký vplyv má na vlasy zima?Čo spôsobujú vlasom mráz, vietor, vlhko?

Kaderníctvo Hairline: Zima je obdobie, v ktorom vlasy čelia vplyvom, ktoré ich môžu ovplyvniť - v pozitívnom alebo negatívnom zmysle. Mráz je faktor, ktorý môže vlasy ohroziť, ak ich nechránime: zmrznutá vlhkosť vo vlasovom vlákne je krehká, vlasy sa môžu ľahšie polámať. Okrem toho, že sa z nich vplyvom mrazu stráca aj vlhkosť. Samozrejme, rovnako stresujúca pre vlasy - podobne ako pre pokožku,môže byť náhla zmena teploty. Vietor naopak, môže vlasom pridat na prirodzenej úprave:) a vlhko zase podporuje "neposlušnosť". Vlasom, ktorým chýba voda, teda vlhkosť, vo vlhkom, daždivom počasí " naberú " vlhosť z vonkajšieho prostredia, čo znamená, že obvykle zmenia tvar. Preto je tak náročné udržať vlasy vo vlhkom počasí pod kontrolou....

Dobrý deň mám 30 rokov a túto jar mi viac vypadávajú vlasy ako zvyčajne. Čo ma viac znepokojuje je, že mi nerastú nové, dá sa to nejako podporiť?

Kaderníctvo Hairline: Každý vlas má svoj životný cyklus. Obdobie aktívneho rastu sa strieda s obdobím kľudu, v ktorom môže vlas vypadnúť. Denne tak môžeme stratiť až 100 vlasov. Vypadávanie vlasov v jarnom alebo jesennom období nie je neobvyklé. Na rast nových vlasov však vplýva mnoho faktorov, ako stres, životný štýl a strava. Pre priaznivú regeneráciu vlasového lôžka (folikulov) a podporením ich opätovného aktívneho cyklu vám odporúčam systém CHI 44 Ceramics, kompletné ošetrenie vlasov a vlasovej pokožky len na prírodnej báze, ktoré vďaka technológii 44 Ceramic zabezpečí stabilný a hlboký prienik všetkých prírodných a bylinných substancií pre podporu rastu vlasov do pokožky. Táto unikátna prírodná systémová receptúra pomôže znova obnoviť prirodzený cyklus rastu vašich vlasov. Okrem toho, skúste sa viac venovať sebe, svojmu životnému štýlu a svojej správnej životospráve.

Mám suché vlasy, viem že je to od farbenia, lámu sa mi končeky a nová farba nikdy nemá ten správny šmrnc. Farby na vlasy sa však nemôžem vzdať, nakoľko som šedivá.

Kaderníctvo Hairline:  Problém suchých vlasov po farbení je častým problémom. Najmä, ak sa nezveríte do rúk odborníka a používate amoniakové farby,  môže farbenie negatívne ovplyvniť kvalitu vlasov, najmä ich štruktúru. Čím sú vlasy poréznejšie, tým strácajú prirodzenú vlhkosť a pružnosť, lámu sa. Riešením sú bez amoniakové farby CHI IONIC COLOR Amonia free, ktoré vďaka bez amoniakovej receptúre významne menej narušujú štruktúru vlasu. Ďalšou výhodou sú zložky hodvábu, ktoré spolu s ionizačným priebehom celého procesu farbenia zachovávajú vlhkosť a prirodzené prostredie vo vlase. Vďaka jedinečným technológiám obsiahnutých vo farbách CHI IONIC COLOR sú vlasy farebne sýte, žiarivé a lesklé – vyzerajú zdravo a na dotyk sú hodvábne hebké.  Nezabudnite, že aj domáca starostlivosť o farbené vlasy má svoj význam: odporúčam vám šampóny bez sulfátov – sulfáty narušujú molekuly farbiva, čím sa farba z vlasov ľahšie vyplavuje. Vo FAROUK SYSTEMS  máme špeciálne vyvinutý systém ošetrenia pre farbené vlasy CHI COLOR PROTECT, bez sulfátov, systém v troch krokoch pre optimálnu starostlivosť a farebnú stálosť farbených vlasov.

Moje vlasy sú jemné a redšie. Odporučíte mi nejaký trik ako zvoliť napr. správny odtieň farby pre dosiahnutie optického klamu?

Kaderníctvo Hairline: V prvom rade vám odporučím kaderníka: pri problémoch s jemnými a riedkymi vlasmi je veľmi dôležitý strih vlasov, ktorý vie 80% problému „zamaskovať“. Farba vlasov by mala byť svetlejšia , alebo taká svetlá, aká je vaša pokožka. Vhodnejšie sú teda odtiene blond. Vyhnite sa tmavým, červeným a ryšavým farbám.

Najviac ma naštve, keď nájdem v kozmetických  prípravkoch zložku Parabern. Viete mi odporučiť šampón a následne ošetrenie vlasov bez konzervačnej látky Parabenu?

Kaderníctvo Hairline: Áno. Napríklad, systém CHI ORGANICS zahŕňa ošetrenia na vlasy, ktoré neobsahujú Paraben. Okrem toho obsahuje  prírodné zložky – výťažky z bylín a olivových listov, ktoré sú organického pôvodu – pestované v prísne organickom prostredí . Tento systém starostlivosti spĺňa najmodernejšie kritériá a požiadavky pre zdravie a zdravšie životné prostredie.

Veľa som počula o úžasných vlastnostiach produktu CHI Silk Infusion. Je naozaj tak výnimočný? Čím sa odlišuje od podobných prípravkov?

Kaderníctvo Hairline: CHI SILK INFUSION je jedinečný svojim obsahom: zložky prírodného hodvábu, získaného elektrolýzou, obsahujú 17 z 19 aminokyselín obsiahnutých vo  vlase. Okrem toho obsahuje sójové a pšeničné proteíny. Vďaka jedinečnej katiónovej hydratácii tieto komponenty celkom  prirodzene a ľahko prenikajú do vlasu ( ako aj do pokožky) a bezo zvyšku sa vstrebú. Vyplnia alebo doplnia prirodzenú väzbu vlasu ( pokožky).  Pri používaní CHI SILK INFUSION vlasy okamžite získavajú vyváženú a zdravú kondíciu, pevnosť, objem a lesk.


Mám prirodzene vlnité vlasy, čo mám použiť

Použite ako prvé kvalitný hydratačný šampón ( napríklad na kučeravé vlasy CHI CURL, alebo BIOSILK Silk Therapy) a aplikujte na pár minút kondicionér ( ktorého účinok podporíte, ak tento aplikujete na uterákom vysušené vlasy: aplikáciu začnite od koncov vlasov, cez stred až pod pokožku hlavy. Množstvo regulujte - radšej na viac krát, ako na raz mega dávka, ktorá môže vlas preťažiť a objem je v ťahu. Potom je dôležité, aby ste z vlasov dôkladne a bezo zbytku kondicionér vypláchli a odstránili prebytočnú vodu len tlakom rúk cez uterák = vyhli sa "šúchaniu" vlasov. Rovnako tak je dôležité, aby ste nešli spať s mokrými vlasmi (never:). Vlnitým vlasom neprospieva žiadne "šúchanie", ani hrebeň: na česanie používajte IBA prsty, alebo široký hrebeň...  Potom vlasy ošetrite tekutým alebo penovým objemovým prípravkom na vlasy, pričom tieto maximálne tak "pomačkajte" prstami. Vysušte voľne, alebo s difúzerom, alebo s ionizačným fénom: skloňte hlavu a jemným stredne teplým prúdom, za stáleho jemného mačkania kučier/vĺn: berte ich jemne do dlane, túto jemne stláčajte a dvíhajte smerom k hlave: takto dosiahnete podporu objemu od korienkov a podporíte prirodzenú vlnitosť. Na záver - môžete použiť lak s objemovým tužením.

Mám rovné dlhé vlasy, čo mám použiť - aby boli také objemné a aj kučeravé

Tu je každá rada drahá: zvyčajne totiž "rovné dlhé vlasy" majú takú štruktúru, ktorá je ako šnúrka od topánok: pre natočenie ju musíte obtáčať okolo natáčky, aby sa poohýbala do vĺn . Preto zvyčajne na takýchto vlasoch natočenie na klasické (penové, alebo kovové) natáčky dlho nevydrží... Účinnejšie sú papiloty alebo špirálové natáčky. A, samozrejme, podpora = fixácia tužidlom (tekutým, penovým). Platí, že takéto vlasy lepšie ( = na dlhší čas) natočíte s teplom ( infra, indukcia...),no rovnako potrebné je vlasy aj následne ochladiť a to minimálne 5 minút. Fixácia lakom je žiadúca. Napríklad CHI Magnified Volume, alebo nový BS Volume Therapy Spray:)

... aby boli len objemnejšie :

ľahké: objemové prostriedky ( CHI Magnified Volume alebo nové BS Volume Therapy) a "iba" správna podpora pri sučení: na vlasy umyté a ošetrené zľahka kondicionérom ( najlepšie live in napríklad), použite objemové tužidlo ( ku korienkom, alebo do celých dĺžok). Potom: alebo hlavu presušte v predklone za stáleho prečesávania/ kefovania v smere gravitácie, pričom dosušenie dĺžok a špičiek už dokončite v prirodzenom spáde; alebo rozdeľte hlavu na  6-8 prameňov a tieto jednotlivo a postupne sušte s kefou ( guľatou): najprv vyťahujte vlasy od korienkov smerom od hlavy hore, potom tvarujte dĺžky podľa želania... na záver objemový lak pre tvar po celý deň: CHI Royal treatment ultimate Control!